KEMET C0603X331K2RACTU
Part No.:
C0603X331K2RACTU
Datasheet:
AnpuC0603X331K2RACTU.pdf
Description:
CAP CER 330PF 200V X7R 0603
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X331K2RACTU on Anpu?
3. Are the C0603X331K2RACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X331K2RACTU?
Image C0603X331K2RACTU
Part Number C0603X331K2RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)