KEMET C0603X333K1RACTU
Part No.:
C0603X333K1RACTU
Datasheet:
AnpuC0603X333K1RACTU.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X333K1RACTU on Anpu?
3. Are the C0603X333K1RACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X333K1RACTU?
Image C0603X333K1RACTU
Part Number C0603X333K1RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)