KEMET C0603X470J1GACTU
Part No.:
C0603X470J1GACTU
Datasheet:
AnpuC0603X470J1GACTU.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Series:
SMD Comm C0G Flex
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X470J1GACTU on Anpu?
3. Are the C0603X470J1GACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X470J1GACTU?
Image C0603X470J1GACTU
Part Number C0603X470J1GACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)