KEMET C0603Y822K5RACAUTO
Part No.:
C0603Y822K5RACAUTO
Datasheet:
AnpuC0603Y822K5RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603 AUTO
Series:
SMD Auto X7R FF
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Floating Electrode, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603Y822K5RACAUTO on Anpu?
3. Are the C0603Y822K5RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603Y822K5RACAUTO?
Image C0603Y822K5RACAUTO
Part Number C0603Y822K5RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R FF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Floating Electrode, Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)