KEMET C0805C152J1GACAUTO
Part No.:
C0805C152J1GACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805C152J1GACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C152J1GACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805C152J1GACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C152J1GACAUTO?
Image C0805C152J1GACAUTO
Part Number C0805C152J1GACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)