KEMET C0805C331JCTACAUTO
Part No.:
C0805C331JCTACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805C331JCTACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 330PF 500V X8G 0805
Series:
SMD Auto X8G HT150C HV
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C331JCTACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805C331JCTACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C331JCTACAUTO?
Image C0805C331JCTACAUTO
Part Number C0805C331JCTACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X8G HT150C HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)