KEMET C0805C392KARACTU
Part No.:
C0805C392KARACTU
Datasheet:
AnpuC0805C392KARACTU.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 250V X7R 0805
Series:
SMD Comm X7R Tip-Ring
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C392KARACTU on Anpu?
3. Are the C0805C392KARACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C392KARACTU?
Image C0805C392KARACTU
Part Number C0805C392KARACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R Tip-Ring
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)