KEMET C0805C473J3GECAUTO7210
Part No.:
C0805C473J3GECAUTO7210
Datasheet:
AnpuC0805C473J3GECAUTO7210.pdf
Description:
CAP CER 0805 47NF 25V C0G 5%
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C473J3GECAUTO7210 on Anpu?
3. Are the C0805C473J3GECAUTO7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C473J3GECAUTO7210?
Image C0805C473J3GECAUTO7210
Part Number C0805C473J3GECAUTO7210
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Low ESR
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, ESD Protection
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)