KEMET C0805C473K2RALTU
Part No.:
C0805C473K2RALTU
Datasheet:
AnpuC0805C473K2RALTU.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 200V X7R 0805
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C473K2RALTU on Anpu?
3. Are the C0805C473K2RALTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C473K2RALTU?
Image C0805C473K2RALTU
Part Number C0805C473K2RALTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R SnPb
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability, Bypass, Decoupling
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)