KEMET C0805C474M3VACTU
Part No.:
C0805C474M3VACTU
Datasheet:
AnpuC0805C474M3VACTU.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805
Series:
SMD Comm Y5V
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C474M3VACTU on Anpu?
3. Are the C0805C474M3VACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C474M3VACTU?
Image C0805C474M3VACTU
Part Number C0805C474M3VACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)