KEMET C0805C682KARACAUTO
Part No.:
C0805C682KARACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805C682KARACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C682KARACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805C682KARACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C682KARACAUTO?
Image C0805C682KARACAUTO
Part Number C0805C682KARACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)