KEMET C0805C822J1RACTU
Part No.:
C0805C822J1RACTU
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC0805C822J1RACTU.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V X7R 0805
Manufacturer:
KEMET
Series:
SMD Comm X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C822J1RACTU on Anpu?
3. Are the C0805C822J1RACTU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C822J1RACTU?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C0805C822J1RACTU
Part Number C0805C822J1RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)