KEMET C0805C823K5RACAUTO
Part No.:
C0805C823K5RACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805C823K5RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805C823K5RACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805C823K5RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C823K5RACAUTO?
Image C0805C823K5RACAUTO
Part Number C0805C823K5RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)