KEMET C0805J103M1RACAUTO7210
Part No.:
C0805J103M1RACAUTO7210
Datasheet:
AnpuC0805J103M1RACAUTO7210.pdf
Description:
CAP CER 0805
Series:
SMD Auto X7R FO
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805J103M1RACAUTO7210 on Anpu?
3. Are the C0805J103M1RACAUTO7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805J103M1RACAUTO7210?
Image C0805J103M1RACAUTO7210
Part Number C0805J103M1RACAUTO7210
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R FO
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)