KEMET C0805S221M5RACTU
Part No.:
C0805S221M5RACTU
Datasheet:
AnpuC0805S221M5RACTU.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Series:
SMD Comm X7R FE
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Floating Electrode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805S221M5RACTU on Anpu?
3. Are the C0805S221M5RACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805S221M5RACTU?
Image C0805S221M5RACTU
Part Number C0805S221M5RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R FE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Floating Electrode
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)