KEMET C0805X102K2RAC3181
Part No.:
C0805X102K2RAC3181
Datasheet:
AnpuC0805X102K2RAC3181.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Series:
SMD Auto X7R VW80808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805X102K2RAC3181 on Anpu?
3. Are the C0805X102K2RAC3181 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X102K2RAC3181?
Image C0805X102K2RAC3181
Part Number C0805X102K2RAC3181
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R VW80808
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (0.98mm)