KEMET C0805X102K2RACAUTO
Part No.:
C0805X102K2RACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805X102K2RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805X102K2RACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805X102K2RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X102K2RACAUTO?
Image C0805X102K2RACAUTO
Part Number C0805X102K2RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (0.98mm)