KEMET C0805X153K1RACAUTO
Part No.:
C0805X153K1RACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805X153K1RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805X153K1RACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805X153K1RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X153K1RACAUTO?
Image C0805X153K1RACAUTO
Part Number C0805X153K1RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)