KEMET C0805X202M1HACAUTO
Part No.:
C0805X202M1HACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805X202M1HACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 2000PF 100V X8R 0805
Series:
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805X202M1HACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805X202M1HACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X202M1HACAUTO?
Image C0805X202M1HACAUTO
Part Number C0805X202M1HACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X8R HT150C Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (0.98mm)