KEMET C1206C223K2RACAUTO7210
Part No.:
C1206C223K2RACAUTO7210
Datasheet:
AnpuC1206C223K2RACAUTO7210.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206C223K2RACAUTO7210 on Anpu?
3. Are the C1206C223K2RACAUTO7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C223K2RACAUTO7210?
Image C1206C223K2RACAUTO7210
Part Number C1206C223K2RACAUTO7210
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)