KEMET C1206C223K5GECAUTO
Part No.:
C1206C223K5GECAUTO
Datasheet:
AnpuC1206C223K5GECAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1206 22NF 50V C0G 10%
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206C223K5GECAUTO on Anpu?
3. Are the C1206C223K5GECAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C223K5GECAUTO?
Image C1206C223K5GECAUTO
Part Number C1206C223K5GECAUTO
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Low ESR
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, ESD Protection
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)