KEMET C1206C224J1RACAUTO
Part No.:
C1206C224J1RACAUTO
Datasheet:
AnpuC1206C224J1RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206C224J1RACAUTO on Anpu?
3. Are the C1206C224J1RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C224J1RACAUTO?
Image C1206C224J1RACAUTO
Part Number C1206C224J1RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)