KEMET C1206C332J1RACTU
Part No.:
C1206C332J1RACTU
Datasheet:
AnpuC1206C332J1RACTU.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206C332J1RACTU on Anpu?
3. Are the C1206C332J1RACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C332J1RACTU?
Image C1206C332J1RACTU
Part Number C1206C332J1RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)