KEMET C1206C432F1HACAUTO
Part No.:
C1206C432F1HACAUTO
Datasheet:
AnpuC1206C432F1HACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1206 4.3NF 100V ULTRA ST
Series:
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance:
4300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206C432F1HACAUTO on Anpu?
3. Are the C1206C432F1HACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C432F1HACAUTO?
Image C1206C432F1HACAUTO
Part Number C1206C432F1HACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X8R HT150C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4300 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)