KEMET C1206C681KDGAC7800
Part No.:
C1206C681KDGAC7800
Datasheet:
AnpuC1206C681KDGAC7800.pdf
Description:
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 1206
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206C681KDGAC7800 on Anpu?
3. Are the C1206C681KDGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C681KDGAC7800?
Image C1206C681KDGAC7800
Part Number C1206C681KDGAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.069" (1.75mm)