KEMET C1206X223KBRACAUTO
Part No.:
C1206X223KBRACAUTO
Datasheet:
AnpuC1206X223KBRACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Series:
SMD Auto X7R HV Flex
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206X223KBRACAUTO on Anpu?
3. Are the C1206X223KBRACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X223KBRACAUTO?
Image C1206X223KBRACAUTO
Part Number C1206X223KBRACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R HV Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)