KEMET C1206X223KBRACTU
Part No.:
C1206X223KBRACTU
Datasheet:
AnpuC1206X223KBRACTU.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 10
Series:
SMD Comm X7R HV Flex
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206X223KBRACTU on Anpu?
3. Are the C1206X223KBRACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X223KBRACTU?
Image C1206X223KBRACTU
Part Number C1206X223KBRACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R HV Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)