KEMET C1206X223KCRACAUTO
Part No.:
C1206X223KCRACAUTO
Datasheet:
AnpuC1206X223KCRACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Series:
SMD Auto X7R HV Flex
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206X223KCRACAUTO on Anpu?
3. Are the C1206X223KCRACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X223KCRACAUTO?
Image C1206X223KCRACAUTO
Part Number C1206X223KCRACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R HV Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)