KEMET C1206X333K1RECAUTO
Part No.:
C1206X333K1RECAUTO
Datasheet:
AnpuC1206X333K1RECAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206X333K1RECAUTO on Anpu?
3. Are the C1206X333K1RECAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X333K1RECAUTO?
Image C1206X333K1RECAUTO C1206X333K1RECAUTO7210
Part Number C1206X333K1RECAUTO C1206X333K1RECAUTO7210
Manufacturer KEMET KEMET
Series ESD SMD Auto X7R ESD SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.033 µF 0.033 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.039" (0.98mm) 0.039" (0.98mm)