KEMET C1206X473K1RECAUTO7210
Part No.:
C1206X473K1RECAUTO7210
Datasheet:
AnpuC1206X473K1RECAUTO7210.pdf
Description:
CAP CER 1206 47NF 100V X7R 10%
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206X473K1RECAUTO7210 on Anpu?
3. Are the C1206X473K1RECAUTO7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206X473K1RECAUTO7210?
Image C1206X473K1RECAUTO7210
Part Number C1206X473K1RECAUTO7210
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)