KEMET C1206Y332K5RAC7800
Part No.:
C1206Y332K5RAC7800
Datasheet:
AnpuC1206Y332K5RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
Series:
SMD Comm X7R FF
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Floating Electrode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1206Y332K5RAC7800 on Anpu?
3. Are the C1206Y332K5RAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206Y332K5RAC7800?
Image C1206Y332K5RAC7800
Part Number C1206Y332K5RAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R FF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Floating Electrode, Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)