KEMET C1210C104M5RAC7800
Part No.:
C1210C104M5RAC7800
Datasheet:
AnpuC1210C104M5RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1210C104M5RAC7800 on Anpu?
3. Are the C1210C104M5RAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C104M5RAC7800?
Image C1210C104M5RAC7800
Part Number C1210C104M5RAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)