KEMET C1210C104M5UAC7800
Part No.:
C1210C104M5UAC7800
Datasheet:
AnpuC1210C104M5UAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 1210
Series:
SMD Comm Z5U
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1210C104M5UAC7800 on Anpu?
3. Are the C1210C104M5UAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C104M5UAC7800?
Image C1210C104M5UAC7800
Part Number C1210C104M5UAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm Z5U
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)