KEMET C1210C105K3RACAUTO
Part No.:
C1210C105K3RACAUTO
Datasheet:
AnpuC1210C105K3RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1210C105K3RACAUTO on Anpu?
3. Are the C1210C105K3RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C105K3RACAUTO?
Image C1210C105K3RACAUTO
Part Number C1210C105K3RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)