KEMET C1210C684K5RACTU
Part No.:
C1210C684K5RACTU
Datasheet:
AnpuC1210C684K5RACTU.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1210
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.041" (1.05mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1210C684K5RACTU on Anpu?
3. Are the C1210C684K5RACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210C684K5RACTU?
Image C1210C684K5RACTU
Part Number C1210C684K5RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)