KEMET C1210X103J5GACAUTO
Part No.:
C1210X103J5GACAUTO
Datasheet:
AnpuC1210X103J5GACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1210
Series:
SMD Auto C0G Flex
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C1210X103J5GACAUTO on Anpu?
3. Are the C1210X103J5GACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210X103J5GACAUTO?
Image C1210X103J5GACAUTO
Part Number C1210X103J5GACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)