KEMET C315C221J1G5HA7303
Part No.:
C315C221J1G5HA7303
Datasheet:
AnpuC315C221J1G5HA7303.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C315C221J1G5HA7303 on Anpu?
3. Are the C315C221J1G5HA7303 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C315C221J1G5HA7303?
Image C315C221J1G5HA7303
Part Number C315C221J1G5HA7303
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)