KEMET C315C270J1G5TA7303
Part No.:
C315C270J1G5TA7303
Datasheet:
AnpuC315C270J1G5TA7303.pdf
Description:
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.183" (4.66mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C315C270J1G5TA7303 on Anpu?
3. Are the C315C270J1G5TA7303 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C315C270J1G5TA7303?
Image C315C270J1G5TA7303
Part Number C315C270J1G5TA7303
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.183" (4.66mm)
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)