KEMET C315C470K1G5TA9248
Part No.:
C315C470K1G5TA9248
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
47.0PF 100V
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C315C470K1G5TA9248 on Anpu?
3. Are the C315C470K1G5TA9248 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C315C470K1G5TA9248?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C315C470K1G5TA9248
Part Number C315C470K1G5TA9248
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)