KEMET C316C101J5G5TA7303
Part No.:
C316C101J5G5TA7303
Datasheet:
AnpuC316C101J5G5TA7303.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C316C101J5G5TA7303 on Anpu?
3. Are the C316C101J5G5TA7303 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C316C101J5G5TA7303?
Image C316C101J5G5TA7303
Part Number C316C101J5G5TA7303
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)