KEMET C320C331J2G5TA
Part No.:
C320C331J2G5TA
Package:
Datasheet:
AnpuC320C331J2G5TA.pdf
Description:
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C320C331J2G5TA on Anpu?
3. Are the C320C331J2G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C320C331J2G5TA?
Image C320C331J2G5TA C320C331J2G5TA7303
Part Number C320C331J2G5TA C320C331J2G5TA7303
Manufacturer KEMET KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 330 pF 330 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 200V 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL Low ESL
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)