KEMET C320C333K5R5TA
Part No.:
C320C333K5R5TA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC320C333K5R5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C320C333K5R5TA on Anpu?
3. Are the C320C333K5R5TA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C320C333K5R5TA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C320C333K5R5TA C320C333K5R5TA7303
Part Number C320C333K5R5TA C320C333K5R5TA7303
Manufacturer KEMET KEMET
Series GoldMax 300 Comm X7R GoldMax 300 Comm X7R
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.033 µF 0.033 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose Bypass, Decoupling
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm) 0.290" (7.36mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)