KEMET C322C100K5G5TA
Part No.:
C322C100K5G5TA
Manufacturer:
KEMET
Datasheet:
AnpuC322C100K5G5TA.pdf
Description:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order C322C100K5G5TA on Anpu?
3. Are the C322C100K5G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C322C100K5G5TA?
Image C322C100K5G5TA
Part Number C322C100K5G5TA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)