KEMET C324C100J1G5TA7334
Part No.:
C324C100J1G5TA7334
Description:
10.0PF 100V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C324C100J1G5TA7334 on Anpu?
3. Are the C324C100J1G5TA7334 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C324C100J1G5TA7334?
Image C324C100J1G5TA7334
Part Number C324C100J1G5TA7334
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)