KEMET C324C103K5R5CA
Part No.:
C324C103K5R5CA
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C324C103K5R5CA on Anpu?
3. Are the C324C103K5R5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C324C103K5R5CA?
Image C324C103K5R5CA
Part Number C324C103K5R5CA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm X7R
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)