KEMET C324C152J1G5CA
Part No.:
C324C152J1G5CA
Description:
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C324C152J1G5CA on Anpu?
3. Are the C324C152J1G5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C324C152J1G5CA?
Image C324C152J1G5CA
Part Number C324C152J1G5CA
Manufacturer KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)