KEMET C410C103K1H5TA
Part No.:
C410C103K1H5TA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuC410C103K1H5TA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X8R AXIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
AxiMax 400 Auto X8R HT150C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order C410C103K1H5TA on Anpu?
3. Are the C410C103K1H5TA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C410C103K1H5TA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C410C103K1H5TA C410C103K1H5TA9170 C410C103K1H5TA91707200 C410C103K1H5TA9162
Part Number C410C103K1H5TA C410C103K1H5TA9170 C410C103K1H5TA91707200 C410C103K1H5TA9162
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET
Series AxiMax 400 Auto X8R HT150C AxiMax 400 Auto X8R HT150C AxiMax 400 Auto X8R HT150C -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF -
Tolerance ±10% ±10% ±10% -
Voltage - Rated 100V 100V 100V -
Temperature Coefficient X8R X8R X8R -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -
Features Low ESL, High Temperature Low ESL, High Temperature Low ESL, High Temperature -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 -
Applications Automotive Automotive Automotive -
Failure Rate - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole -
Package / Case Axial Axial Axial -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm) 0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm) 0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm) -