KEMET C901U100JYSDBAWL20
Part No.:
C901U100JYSDBAWL20
Description:
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U100JYSDBAWL20 on Anpu?
3. Are the C901U100JYSDBAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U100JYSDBAWL20?
Image C901U100JYSDBAWL20
Part Number C901U100JYSDBAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)