KEMET C901U100JZSDCAWL20
Part No.:
C901U100JZSDCAWL20
Datasheet:
AnpuC901U100JZSDCAWL20.pdf
Description:
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
440VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C901U100JZSDCAWL20 on Anpu?
3. Are the C901U100JZSDCAWL20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U100JZSDCAWL20?
Image C901U100JZSDCAWL20
Part Number C901U100JZSDCAWL20
Product Status Obsolete
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)