KEMET C901U102MVVDAAWL35
Part No.:
C901U102MVVDAAWL35
Package:
Datasheet:
AnpuC901U102MVVDAAWL35.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL
Series:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C901U102MVVDAAWL35 on Anpu?
3. Are the C901U102MVVDAAWL35 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C901U102MVVDAAWL35?
Image C901U102MVVDAAWL35
Part Number C901U102MVVDAAWL35
Manufacturer KEMET
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 400VAC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)